Richard YanceyRichard "Rick" Yancey

(ur. 4 listopada 1962 r.)  Amerykański autor, autor pism suspensu, fantasy i science fiction, skierowany do młodych dorosłych.

Rick Yancey urodził się w Miami na Florydzie. 

Yancey napisał swoje pierwsze opowiadanie w siódmej klasie, uczęszczając do gimnazjum Crystal Lake na Florydzie. Po ukończeniu Senior High School w Lakeland, został przyjęty do Florida Southern College i specjalizuje się w komunikacji. Po roku spędzonym w Florida Southern College, Yancey przeniósł się na Florida State University i ostatecznie ukończył studia na Uniwersytecie Roosevelta z tytułem licencjata z języka angielskiego. Po ukończeniu szkoły Yancey zamierzał uczęszczać do szkoły prawniczej.

Ostatecznie Yancey zdecydował się na studia prawnicze i zaczął wykładać lekcje angielskiego, a także aktorstwo i reżyserowanie w lokalnych teatrach społeczności. W 1991 r. Yancey ubiegał się o stanowisko rządowe i został zatrudniony przez Internal Revenue Service , gdzie pracował jako agent przez dwanaście lat.

Będąc w IRS, Yancey poznał swoją żonę Sandy i założył rodzinę. Obecnie mieszkają w rodzinnym stanie Floryda, wychowując najmłodszego syna, Jake'a.